Kine Angelo
Kine Angelo ma dwudziestoletnią praktykę jako architektka wnętrz, specjalizująca się w dziedzinie barwy w architekturze. Od roku 2010 jest profesorem nadzwyczajnym Wydziału Architektury i Wzornictwa Norwegian University of Science and Technology w Trondheim. Jej działalność dydaktyczna i badawcza poświęcona jest światłu i barwie w architekturze. W oparciu o wcześniejszą i bieżącą praktykę projektów architektonicznych, Kine Angelo promuje ideę gestalt w zakresie kolorystyki i materiałów w architekturze i przestrzeni miejskiej poprzez badania, edukację architektoniczną i działania popularyzacyjne.

Agnieszka Łakoma
Artystka sztuk wizualnych, graficzka, autorka przestrzennych obiektów. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktor sztuki w dyscyplinie sztuki artystyczne. Od 2013 roku pełni funkcję Plastyka Miasta Krakowa. W ostatnich latach realizowała i konsultowała projekty mające na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego i promocję miasta. Jest autorką m.in.: „Katalogu Dobrych Praktyk” przedstawiającego wzorce i zasady lokalizacji nośników informacji wizualnej w Krakowie, współautorką koncepcji świątecznych iluminacji i dekoracji świetlnych „Wyspiański” w latach 2018- 2020, „Arrasy Wawelskie” w latach 2021-2023 oraz konsultantem wdrożonego projektu „Księgi identyfikacji wizualnej pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie”.

Halina Rojkowska-Tasak
Mgr historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, długoletni pracownik Pracowni Konserwacji Zabytków zajmujący się dokumentacją historyczno-konserwatorską na potrzeby badań architektonicznych, a następnie pracownik Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Krakowa zajmujący się sprawami ochrony zabytków i nadzorowaniem realizacji remontów i prac konserwatorskich oraz wydawnictwami MKZ. Obecnie główny specjalista w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie nadzorujący min. prace o charakterze konserwatorskim w adaptowanych fortach Twierdzy Kraków, a także w zabytkowych budynkach mieszkalnych. Członek Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Brała udział w licznych konferencjach dotyczących ochrony i adaptacji zabytków oraz zarządzania dziedzictwem.

Xaviere Olier
Francuska projektantka-kolorystka specjalizująca się w kompleksowych planach kolorystyki architektury. Tytuł doktora uzyskała w Instytucie LARA-SEPPIA, University Toulouse Jean-Jaurès w roku 2015. Jako współzałożycielka Nacarat Color Design, Xaviere od ponad dekady aktywnie angażuje się w różne badania nad kolorem. Jej doświadczenie w zarządzaniu projektami doprowadziło ją do opracowania i zaprezentowania szeregu narzędzi mających na celu podniesienie świadomości i ustalenie wymagań dotyczących kolorystyki środowiska miejskiego i estetyki fasad w miastach takich jak Tuluza, Nîmes, Lille, Grenoble i innych.
Dzięki bogatemu doświadczeniu zarówno w agencji, jak i w pracy terenowej, w połączeniu z rolą w szkoleniu profesjonalistów w zakresie koloru w architekturze i częstymi wystąpieniami jako prelegent, Xaviere jest powszechnie uznawana za eksperta w dziedzinie barwy w projektowaniu urbanistycznym i architektonicznym.

Katarzyna Domagalska
Historyk sztuki i architektury, prowadzi badania wokół tematów takich jak regionalizm, tożsamość miejsca definiowana przez architekturę i urbanistykę, dziedzictwo architektoniczne. Zajmuje się zagadnieniem „komunikatu w architekturze”, związków pomiędzy architekturą a zjawiskiem językowym (metaforą). Prowadzi badania w krajach Bliskiego Wschodu kontekście realizowanych tam projektów przez polskich architektów. Kierownik Działu Edukacji w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki, Kierownik merytoryczny programów: Laboratorium Regionów oraz studiów podyplomowych Archi:kultura. Edukator architektoniczny. Autorka książek: „Poradniki dobrych praktyk architektonicznych dla Warszawy”, „Notes Archikultury”, „Mały architekt. Przybornik do oglądania miasta”.

Justyna Tarajko-Kowalska
Dr inż. architekt, nauczyciel akademicki. Od 2001 roku pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest autorką przeszło 50 artykułów i licznych wykładów o tematyce barwy w architekturze i urbanistyce. Uczestniczyła w wielu konferencjach i sesjach naukowych poświęconych barwie m.in. w kongresach AIC (Międzynarodowe Stowarzyszenie Barwy). Od 2005r. jest członkiem grupy studialnej AIC Environmental Color Design Study Group. Jest również autorką i współautorką kilku opracowań wykonanych na zlecenie producentów farb i tynków zewnętrznych, wspomagających wybór barw elewacyjnych. W swojej pracy badawczej koncentruje się szczególnie na zagadnieniach związanych z kolorem w środowisku zbudowanym.

Przemysław Kowalski
Dr inż. ogrodnik, nauczyciel akademicki. Od 2004 roku pracuje w Instytucie Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Autor publikacji w zakresie zielonej infrastruktury miasta oraz zrównoważonego rozwoju ośrodków sportowych w krajobrazie. Wykłada zagadnienia związane z szatą roślinną, w tym głównie z zastosowaniem roślin zielnych w architekturze krajobrazu. Od 1997 r. aktywnie działa w zakresie projektowania i wykonawstwa terenów zieleni prywatnej i publicznej. Ma na koncie liczne realizacje terenów zieleni, w tym projekty z wykorzystaniem roślin zielnych. Systematycznie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie, poprzez analizę kompozycji roślinnych w przestrzeniach publicznych oraz tych, tworzonych na potrzeby wystaw ogrodowych w krajach Europy Zachodniej.

Piotr Szatkowski
Dr inż., pracownik naukowy, zatrudniony w Katedrze Biomateriałów i Kompozytów na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Jego głównymi obszarami badawczymi są materiały kompozytowe i biokompozyty, polimery i technologie polimerowe. Ściśle współpracuje z przemysłem, zajmując się realizowaniem projektów i rozwiązań, w których stosuje się materiały naturalne (np. opracowanie sztućców biodegradowalnych, paneli izolacyjnych z wełny, biodegradowalnych nawozów dla roślin o spowolnionym uwalnianiu oraz naturalnych farb). Obecnie koordynuje prace grupy roboczej „Biokompozyty i recykling materiałów” przy Polskim Klastrze Technologii Kompozytowych.

Paulina Matusiak
Założycielka Studio Matusiak w Amsterdamie, od 20 lat oferuje specjalistyczną wiedzę w zakresie brandingu i komunikacji wizualnej. Studio specjalizuje się w różnych usługach kreatywnych, w tym projektowaniu graficznym i produktowym, art dyrekcji, fotografii i stylizacji. Jej prowokujące do myślenia projekty wizualne zdobyły międzynarodowe uznanie, w tym Gold European Design Award i uznanie instytucji takich jak Stedelijk Museum Amsterdam i Theatre Poster Prize Amsterdam. Praca Pauliny Matusiak dla 20th Festival d’Affiche de Chaumont jest częścią kolekcji francuskiego dziedzictwa kulturowego. Jej portfolio zdobi ważne wystawy na całym świecie. Jest również oddanym edukatorem designu, obecnie wykłada w School of Form w Warszawie, dzieląc się swoją wiedzą na całym świecie.

Anna Kmita
Absolwentka kierunku wzornictwo ASP w Katowicach, pracuje na macierzystej uczelni, uczy projektowania kolorystyki, współprowadzi pracownię podstaw projektowania. Zajmuje się projektowaniem informacji, kolorystyki, pracuje w składzie zespołów naukowo-projektowych. Realizowała programy badawcze mające na celu zachowanie dziedzictwa i przywracanie do świadomości społecznej zapomnianych elementów wzornictwa tworzących historię, kulturę i tożsamość Śląska. Programy zakończono publikacjami, prezentacjami na konferencjach międzynarodowych oraz wdrożeniami z zakresu sztuki użytkowej.

Anna Pohl
Projektantka, absolwentka wzornictwa ASP w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Kuratorskich w zakresie wystawiania sztuki współczesnej na UJ w Krakowie. Pracę doktorską obroniła na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (2014). Obecnie Kierownik Katedry Projektowania Komunikacji Wizualnej oraz Pracowni Projektowania dla Tożsamości w ASP w Katowicach.

W pracy projektowo-badawczej podejmuje tematy związane z opracowaniem strategii projektowych w kontekście budowania tożsamości marki i miejsca. Współpracuje z instytucjami przy realizacji projektów edukacyjnych i kuratorskich. Wieloletnia współkuratorka wydarzenia AGRAFA, organizowanego przez ASP w Katowicach.