logo-asp-wfp

logo_bkn1

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa BARWA-KULTURA-NAUKA
23-24 listopada 2016
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Plac Matejki 13, 31-157 Kraków

W imieniu Organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w trzecim, interdyscyplinarnym spotkaniu projektantów, naukowców i artystów z cyklu „Dzień Barwy”, zatytułowanym „Barwa-Kultura-Nauka”, które odbędzie się w Krakowie w dniach 23-24 listopada 2016r.

Zamierzeniem organizatorów jest stworzenie forum do dyskusji na temat aktualnego stanu wiedzy, badań naukowych, dokonań artystycznych i projektowych w zakresie nauki i sztuki barwy.

Międzynarodowy wymiar konferencji ułatwi globalne spojrzenie na te zagadnienia i umożliwi wymianę refleksji, spostrzeżeń i doświadczeń wśród uczestników.

Zbliża się termin konferencji COLOUR-CULTURE-SCIENCE. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem. W ramach 4 sesji konferencyjnych przewidziane są 33 wystąpienia ustne, prelegentów z kilkunastu krajów, znakomitych specjalistów, których działalność naukowa, projektowa i artystyczna dotyczy różnych aspektów nauki i sztuki barwy. Językiem konferencyjnym jest angielski, jednak wszystkie wystąpienia będą symultanicznie tłumaczone na język polski.
Swój udział w konferencji potwierdzili zaproszeni goście: prof. Lindsay MacDonald z University College London, Janet Best – światowy autorytet w dziedzinie prognozowania trendów barwnych, słynna projektantka kolorystyki Francesca Valan z Mediolanu oraz prezydent Colour-Space-Culture International Association – Larissa Noury z Paryża.
Konferencja odbywa się w historycznej siedzibie Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę konferencyjną. Ilość miejsc jest ograniczona.

Partnerzy